Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: 1 godz. 11 min. temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 2 dni temu

Witamy w serwisie USOSweb Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

 

Logowanie do systemu – pracownicy UEP

Korzystanie z funkcjonalności systemu jest możliwe po wprowadzeniu loginu i hasła (opcja „zaloguj się” w prawym górnym rogu strony). Pracownicy UEP logują się do systemu za pomocą UID (NIU), czyli numeru użytkownika w uczelnianych systemach informatycznych i hasła do poczty uczelnianej/e-kadr.

Logowanie do systemu – studenci/doktoranci UEP

Korzystanie z funkcjonalności systemu jest możliwe po wprowadzeniu loginu i hasła (opcja „zaloguj się” w prawym górnym rogu strony). Studenci/doktoranci UEP logują się do systemu za pomocą UID (NIU), czyli numeru użytkownika w uczelnianych systemach informatycznych i hasła do poczty uczelnianej/e-BOS. Studenci/ doktoranci przyjęci na studia, w roku akademickim 2020/2021 podczas pierwszego logowania do systemu USOSweb podają UID (NIU) oraz hasło, które otrzymali drogą mailową na adres podany podczas rekrutacji na studia. Nowe hasło ustawione w USOSweb obowiązuje we wszystkich systemach uczelnianych, do których logowanie jest możliwe w wykorzystaniem UID (NIU).

Synchronizacja baz danych 

Codziennie o godzinie 4.00 będzie przeprowadzana synchronizacja danych z główną bazą uniwersytecką USOS - w czasie trwania synchronizacji system będzie niedostępny! Należy pamiętać, że informacje wprowadzone danego dnia na bazie głównej USOS widoczne są w systemie USOSweb dopiero po migracji danych, w związku z czym zmiany dokonywane w systemie przez pracowników BOS oraz innych jednostek administracyjnych będą widoczne w module USOSweb następnego dnia.